Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Polityka Jakości

Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004 w zakresie świadczenia usług medycznych w oddziałach szpitalnych, poradniach specjalistycznych oraz w zakładach: diagnostyki obrazowej, diagnostyki laboratoryjnej, patomorfologii i rehabilitacji oraz świadczenia usług pralniczych i utylizacji odpadów medycznych.

Spełnia także wymagania normy Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy PN-N 18001:2004 i posiada certyfikat w zakresie świadczenia usług medycznych w oddziałach szpitalnych, poradniach specjalistycznych oraz w zakładach: diagnostyki obrazowej, diagnostyki laboratoryjnej, patomorfologii i rehabilitacji.

Nadrzędnym celem Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej jest świadczenie specjalistycznych usług medycznych na wysokim poziomie, zapewniając pacjentom i osobom odwiedzającym, a także personelowi przyjazne oraz bezpieczne warunki pobytu i pracy.

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości świadczonych usług Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej opracował i wdrożył system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001: 2008.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej dla zapewnienia realizacji przyjętych celów jakościowych zobowiązuje się do:

• prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami dotyczącymi realizowanych usług,
  • rozszerzenia wysokospecjalistycznych usług medycznych,
  • stałego i systematycznego doskonalenia i podwyższania wiedzy, umiejętności zawodowej pracowników w zakresie opieki medycznej nad pacjentem,
  • szacunku do pacjentów i ich rodzin, jako stałego elementu działań,
  • doskonalenia działań organizacyjnych i technicznych dla poprawy warunków bytowych pacjenta,
  • dążenia do stałej poprawy stanu bezpieczeństwa i warunków pracy personelu,
  • uświadamiania i angażowania personelu w działania na rzecz poprawy jakości oferowanych usług,
  • ciągłego doskonalenia skuteczności wdrożonego systemu zarządzania jakością.

W oparciu o ogólne cele jakościowe opracowane są cele szczegółowe podlegające zatwierdzeniu do realizacji i okresowo weryfikowane przez Dyrekcję Szpitala.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zobowiązuje się również do zapewnienia zasobów i środków niezbędnych do realizacji powyższej polityki jakości.

Bielsko-Biała 2010-03-01

Polityka Środowiskowa

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości świadczonych usług Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej opracował i wdrożył system zarządzania środowiskowego zgodny z międzynarodową normą ISO 14001: 2004.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej dla zapewnienia realizacji przyjętych celów środowiskowych zobowiązuje się do :

• prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami
    i wymaganiami dotyczącymi ochrony środowiska,
  • uświadamiania i angażowania personelu w działania na rzecz ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko w wyniku wykonywania usług,
  • prawidłowego gospodarowania wodą i ściekami,
  • efektywnego zużycia nośników energii cieplnej, elektrycznej,
  • zarządzania gospodarką odpadami,
  • zmniejszenia ryzyka wystąpienia awarii środowiskowych,
  • ciągłego doskonalenia skuteczności wdrożonego systemu zarządzania środowiskowego.

Realizacja polityki odbywa się poprzez:

· zaangażowanie kierownictwa w działania na rzecz rozwoju Szpitala pozostającego w zgodzie z zasadami ochrony środowiska

· podnoszenie świadomości naszych pracowników, których praca ma wpływ na środowisko.

W oparciu o ogólne cele środowiskowe opracowany został Program zarządzania środowiskowego podlegający zatwierdzeniu do realizacji i okresowo weryfikowany przez Dyrekcję Szpitala.

Polityka środowiskowa jest znana i w pełni popierana przez pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz podana do wiadomości współpracującym firmom.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zobowiązuje się również do zapewnienia zasobów i środków niezbędnych do realizacji powyższej polityki środowiskowej.

Bielsko-Biała, dnia 2010-03-01
Wydanie II

Polityka bezpieczeństwa i higieny pracy

Dlatego też mając na uwadze dobro pracowników Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej podjęła decyzję o wdrażaniu systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnego z normą PN-N-18001: 2004.

Spełniając wymagania powyższej normy zobowiązujemy się do:

• zapobiegania wypadkom przy pracy, chorobom zawodowym oraz zdarzeniom potencjalnie wypadkowym,
  • dążenia do stałej poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy na wszystkich stanowiskach pracy,
  • spełniania wymagań przepisów prawnych oraz innych, które dotyczą Szpitala,
  • ciągłego doskonalenia działań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • zapewnienia odpowiednich zasobów ludzkich i sprzętowych oraz środków do wdrażania tej polityki,
  • podnoszenia kwalifikacji oraz uwzględniania roli pracowników i ich angażowania do działań na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy.

W oparciu o ogólne cele z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy opracowane są cele szczegółowe podlegające zatwierdzeniu do realizacji i okresowo weryfikowane przez Dyrekcję Szpitala.

Bielsko-Biała 2010-03-01