Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

W celu uzyskania wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku dokumentacji medycznej z przebiegu hospitalizacji  lub udzielenia pomocy w Izbie Przyjęć pacjent, jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba winni zgłosić się do Działu Statystyki Medycznej (poziom 0).

W celu uzyskania wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia w Poradniach Szpitala pacjent, jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba winni zgłosić się do Centralnej Rejestracji (poziom 0).

Udostępnienie wydruków lub kopii dokumentacji następuje niezwłocznie, nie później niż
w terminie 2 dni od daty złożenia wniosku przez pacjenta.

Udostępnienie odpisów lub wyciągów dokumentacji następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku przez pacjenta.

Kiedy ze względu na dużą ilość dokumentacji medycznej nie jest możliwe jej wydanie
w terminach, o których mowa powyżej, pacjent informowany jest niezwłocznie
o terminie udostępnienia dokumentacji.

Sporządzenie kopii dokumentacji medycznej następuje na koszt wnioskodawcy za pokwitowaniem.

„Z dniem 1 czerwca 2018 r. ustala się opłatę za udostępnianie dokumentacji medycznej poprzez sporządzenie jej wyciągów, odpisów lub kopii w wysokości:

1)      za jedną stronę wyciągu albo odpisu dokumentacji medycznej – 9,25 zł brutto;

2)      za jedną stronę kopii albo wydruku dokumentacji medycznej – 0,32 zł brutto;

3)      za udostępnienie dokumentacji medycznej na informatycznym nośniku danych – 1,85 zł brutto.”

W celu uzyskania zdjęć rentgenowskich wykonanych na kliszach, wykonanych:

1)   podczas hospitalizacji należy zgłosić się do Działu Statystyki Medycznej (poziom 0),

2)   podczas leczenia w Poradni Nefrologicznej, Neurologicznej, Endokrynologicznej należy zgłosić się do Centralnej Rejestracji,

3)   podczas leczenia w pozostałych Poradniach należy zgłosić się do pielęgniarki danej Poradni.

Zdjęcia rentgenowskie wykonane na kliszy są udostępniane za potwierdzeniem odbioru
i z zastrzeżeniem zwrotu po wykorzystaniu