Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Polityka Jakości

W celu uzyskania wyciągu, odpisu lub kopii dokumentacji medycznej z przebiegu hospitalizacji  lub udzielenia pomocy w Izbie Przyjęć pacjent, jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba winni zgłosić się do Działu Statystyki Medycznej (poziom 0).

W celu uzyskania wyciągu, odpisu lub kopii dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia w Poradniach Szpitala pacjent, jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba winni zgłosić się do Centralnej Rejestracji (poziom 0).

Udostępnienie kopii dokumentacji następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od daty złożenia wniosku przez pacjenta.

Sporządzenie kopii dokumentacji medycznej następuje na koszt wnioskodawcy za pokwitowaniem.

Za sporządzenie  1 strony wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej pobierana jest opłata w wysokości 2,09 zł brutto.

Za sporządzenie 1 strony kopii dokumentacji medycznej pobierana jest opłata w wysokości 0,84 zł brutto.

Za sporządzenie i udostępnienie dokumentacji medycznej na elektronicznym nośniku danych opłata wynosi 1,67 zł brutto.

Powyższe opłaty obowiązują od dnia 15 czerwca 2016 r.

W celu uzyskania oryginałów wyników badań diagnostycznych utrwalonych na kliszach, wykonanych:

1)   podczas hospitalizacji należy zgłosić się do Działu Statystyki Medycznej (poziom 0), gdzie upoważniony przez Dyrektora pracownik Działu wyda oryginały w/w wyników za pokwitowaniem z zastrzeżeniem ich zwrotu po wykorzystaniu,

2)   podczas leczenia w Poradni Nefrologicznej lub Neurologicznej należy zgłosić się do Centralnej Rejestracji, gdzie upoważniony przez Dyrektora pracownik Rejestracji wyda oryginały w/w wyników za pokwitowaniem, z zastrzeżeniem ich zwrotu po wykorzystaniu,

3)   podczas leczenia w pozostałych Poradniach należy zgłosić się do pielęgniarki danej Poradni, która wyda oryginały w/w wyników za pokwitowaniem, z zastrzeżeniem ich zwrotu po wykorzystaniu.

W celu uzyskania oryginałów dokumentacji medycznej w całości lub części dotyczącej wyników badań, poza wynikami badań diagnostycznych utrwalonych na kliszach, pacjent, jego przedstawiciel ustawowy, bądź osoba przez niego upoważniona winni zwrócić się do Kancelarii Szpitala z pisemnym wnioskiem o jej wydanie. Pisemną zgodę lub odmowę na wydanie w/w dokumentacji wydaje Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa.

Udostępnienie oryginałów dokumentacji następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku przez pacjenta.