Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Polityka Jakości

W celu uzyskania wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku dokumentacji medycznej z przebiegu hospitalizacji  lub udzielenia pomocy w Izbie Przyjęć pacjent, jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba winni zgłosić się do Działu Statystyki Medycznej (poziom 0).

W celu uzyskania wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia w Poradniach Szpitala pacjent, jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba winni zgłosić się do Centralnej Rejestracji (poziom 0).

Udostępnienie wydruków lub kopii dokumentacji następuje niezwłocznie, nie później niż
w terminie 2 dni od daty złożenia wniosku przez pacjenta.

Udostępnienie odpisów lub wyciągów dokumentacji następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku przez pacjenta.

Kiedy ze względu na dużą ilość dokumentacji medycznej nie jest możliwe jej wydanie
w terminach, o których mowa powyżej, pacjent informowany jest niezwłocznie
o terminie udostępnienia dokumentacji.

Sporządzenie kopii dokumentacji medycznej następuje na koszt wnioskodawcy za pokwitowaniem.

Za sporządzenie  1 strony wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej pobierana jest opłata w wysokości 8,71 zł brutto.

Za sporządzenie 1 strony stronę kopii albo wydruku dokumentacji medycznej pobierana jest opłata w wysokości 0,31 zł brutto.

Za sporządzenie i udostępnienie dokumentacji medycznej na informatycznym nośniku danych opłata wynosi 1,73 zł brutto.

Powyższe opłaty obowiązują od dnia 5 czerwca 2017 r.

W celu uzyskania zdjęć rentgenowskich wykonanych na kliszach, wykonanych:

1)   podczas hospitalizacji należy zgłosić się do Działu Statystyki Medycznej (poziom 0),

2)   podczas leczenia w Poradni Nefrologicznej, Neurologicznej, Endokrynologicznej należy zgłosić się do Centralnej Rejestracji,

3)   podczas leczenia w pozostałych Poradniach należy zgłosić się do pielęgniarki danej Poradni.

Zdjęcia rentgenowskie wykonane na kliszy są udostępniane za potwierdzeniem odbioru
i z zastrzeżeniem zwrotu po wykorzystaniu