Pacjenci niesłyszący, mający problemy z komunikowaniem się, mogą skorzystać
z pomocy osoby pełniącej funkcję tłumacza języka migowego w sytuacjach, w których załatwiane są sprawy indywidualne związane z pobytem i leczeniem w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.
Zgłoszenie chęci skorzystania ze wsparcia tłumacza języka migowego można dokonać
w następujący sposób:
·         poprzez sms pod nr telefonu 690 932 440
·         drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
·         listownie na adres siedziby Szpitala korzystając np. ze wzoru wniosku zamieszczonego poniżej
·         składając wniosek w kancelarii ogólnej Szpitala
Zgłoszenia należy dokonać  na 2-3 dni robocze przed planowaną wizytą w Szpitalu.
W sytuacjach wyjątkowych taki wniosek można zgłosić z 1-dniowym wyprzedzeniem
a w przypadkach nagłych, o ile to będzie możliwe, pomoc tłumacza języka migowego zostanie udzielona natychmiast. Osoba zgłaszająca zobowiązana jest do wskazania wybranej metody komunikowania się. Zgłoszenie nie wniesione na wzorze uznaje się za zgłoszenie, o ile zawiera wszystkie dane i informacje niezbędne do realizacji świadczenia. Tłumacz języka migowego kontaktuje się bezpośrednio z osobą zgłaszającą, w sposób przez nią wskazany, potwierdzając możliwość realizacji zgłoszenia i jednocześnie ustalając sposób jego realizacji lub informuje
o braku możliwości realizacji świadczenia.

Załączniki:
Pobierz plik (wniosek o udzielenie wsparcia.docx)wniosek o udzielenie wsparcia.docx21 kB2021-03-29 18:022021-03-29 18:02