Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Polityka Jakości

SAM ZDECYDUJ GDZIE CHCESZ BYĆ PROFESJONALNIE LECZONY

Każdy pacjent ma prawo wyboru miejsca leczenia.

POWIEMY CI JAK ŻYĆ Z CHOROBĄ SERCA, ODŻYWIAĆ SIĘ I PRACOWAĆ

Rehabilitacja prowadzona jest w ramach kontraktu z NFZ.

Do Oddziału rehabilitacji przyjmujemy chorych

• z chorobami serca i układu krążenia ( zaburzenia rytmu , choroba wieńcowa , nadciśnienie tętnicze itp. )
  • po zabiegach kardiochirurgicznych
  • po zawale serca
  • po zaostrzeniach niewydolności serca
  • po ostrych zespołach wieńcowych
  • po zabiegach w zakresie chirurgii naczyniowej

Do rehabilitacji kardiologicznej w ośrodku dziennym kieruje lekarz:

• poradni kardiologicznej
  • oddziału chorób wewnętrznych
  • oddziału kardiologii
  • oddziału kardiochirurgii

Program treningowy opracujemy indywidualnie do Pani/Pana wydolności na podstawie parametrów z próby wysiłkowej, echo serca oraz EKG.

Pacjenci będą pod opieką profesjonalnego personelu medycznego:

• zespołu lekarzy
  • magistrów rehabilitacji
  • psychologa

Rehabilitacja obejmuje trening interwałowy na cykloergometrach sterowanych komputerowo z monitorowaną kontrolą pracy serca, specjalistyczne ćwiczenia krążeniowo-oddechowe na sali gimnastycznej, zajęcia z psychologiem, wykłady edukacji zdrowotnej. Istnieje możliwość dostosowania pobytu na oddziale do indywidualnych preferencji pacjentów.