Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Do pacjentów w całej Polsce trafiło ponad 4,2 mln ulotek dotyczących profilaktyki onkologicznej.  Ministerstwo Zdrowia przygotowało ulotki oraz 200 tys. plakatów zachęcających do badań w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024.

Resort zdrowia rozesłał materiały promocyjne między innymi  do wojewódzkich oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także do centrów onkologii oraz fundacji, które zgłosiły takie zapotrzebowanie. Stamtąd ulotki i plakaty trafią m.in. do podmiotów leczniczych.

Więcej informacji na stronie: