Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią
obchodzony jest między 26 maja a 1 czerwca 2018 r.

W miesiącu maju rozpoczyna się akcja promocyjna Ministerstwa Zdrowia: Karmienie piersią,
w której uczestniczy Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej.

W ramach akcji do Szpitala trafią bawełniane body dziecięce, z napisem promującym karmienie piersią oraz metką, która zawiera zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące naturalnego karmienia, które zostaną przekazane naszym pacjentkom.

„- Chcemy podarować pacjentkom upominek, który będzie przypominał, jak ważne dla zdrowia zarówno dziecka, jak i mamy jest karmienie piersią - mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.”

Body zawiera dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety. Zostało uszyte w Polsce oraz wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków.

Przy tej okazji przypominamy, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca:

- wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia,
- kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

Pełną informację na temat Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią  można uzyskać na stronach Ministerstwa Zdrowia: