Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

            

 

W dniu 17 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej odwiedziła Pani Agata Kornhauser – Duda. Pierwsza Dama odwiedziła osiemnaścioro wcześniaków przebywających w naszym szpitalu, spotkała się również z byłymi pacjentami Oddziału Patologii Noworodka i Niemowląt oraz ich rodzicami.

Z tej okazji podświetlono również budynek Szpitala na kolor fioletowy, jako gest solidarności z wcześniakami i ich rodzicami.

W naszym Szpitalu przychodzi na świat najwięcej dzieci w województwie śląskim (2017 r. - 2668, do listopada 2018 r. – 2343). Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w ciągu roku leczy ok. dwustu wcześniaków, z których ok. 10% ma skrajną masą urodzeniową wynoszącą poniżej 1000 g. Szpital jako jedyny w regionie Podbeskidzia posiada III stopień referencyjności w zakresie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Oddziałem Patologii Ciąży oraz Oddziału Patologii Noworodka i Niemowląt.