Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

W dniu 17 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej odwiedziła Pani Agata Kornhauser – Duda. Pierwsza Dama odwiedziła osiemnaścioro wcześniaków przebywających w naszym szpitalu, spotkała się również z byłymi pacjentami Oddziału Patologii Noworodka i Niemowląt oraz ich rodzicami.

Z tej okazji podświetlono również budynek Szpitala na kolor fioletowy, jako gest solidarności z wcześniakami i ich rodzicami.

W naszym Szpitalu przychodzi na świat najwięcej dzieci w województwie śląskim (2017 r. - 2668, do listopada 2018 r. – 2343). Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w ciągu roku leczy ok. dwustu wcześniaków, z których ok. 10% ma skrajną masą urodzeniową wynoszącą poniżej 1000 g. Szpital jako jedyny w regionie Podbeskidzia posiada III stopień referencyjności w zakresie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Oddziałem Patologii Ciąży oraz Oddziału Patologii Noworodka i Niemowląt.