Po dwóch latach realizacji w kwietniu 2019 r. została ukończona inwestycja Szpitala pn. „Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielska-Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowi i życia”.

Celem inwestycji było zwiększenie przestrzeni użytkowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, utworzenie obszaru segregacji  oraz poprawa układu funkcjonalno-użytkowego pomieszczeń oddziału w celu poprawy warunków oraz usprawnienia obsługi pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Ponadto zakupiono również nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną wykorzystywany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Łącznie wartość inwestycji ponad – 8 300 000 zł
Dofinasowanie zewnętrzne łącznie -  5 940 062,45 zł
Środki własne – 2 359 937,55 zł

W ramach inwestycji Szpital realizował dwa projekty, które uzyskały dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej w dwóch kolejnych edycjach konkursu: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  9.1. Infrastruktura Ratownictwa Medycznego w latach 2016 i 2017 r.

Pierwszy projekt - „Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielska-Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia” został zakwalifikowany do dofinasowania w październiku 2016 r. W ramach tego projektu zrealizowano przede wszystkim roboty związane z przebudową  pomieszczeń oddziału oraz zakupiono zabudowę meblową i w niewielkim zakresie sprzęt.
Wartość projektu wyniosła – 5 532 449,79 zł.
Dofinasowanie z POIŚ – 3 399 457,28 zł
Dotacja Województwa Śląskiego – 339 944,00 zł
Środki własne Szpitala – 1 793 048,51 zł

Drugi projekt – „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych w stanach zagrożenia zdrowia i życia”  uzyskał dofinasowanie w grudniu 2017 r. W ramach projektu zakupiono sprzęt i aparaturę medyczną używane w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Wartość projektu wyniosła – 2 591 180,34 zł
Dofinansowanie z POIŚ – 2 200 661,20 zł
Środki własne – 390 519,14 zł
Ponadto poza pokryciem wkładu własnego w wymienionych projektach Szpital z własnych środków sfinansował zakup wyposażenia dodatkowego oraz konieczne naprawy i remonty na łączną kwotę ponad 180 000zł.

Dzięki zrealizowanej inwestycji Szpital zyskał nowoczesny, przestronny Szpitalny Oddział Ratunkowy, spełniający wszystkie współczesne standardy związane z udzielaniem świadczeń medycznych pacjentom w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Oddane do użytkowania pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w wentylację mechaniczną , węzły sanitarne. Mieszkańcy regionu mogą korzystać z nowoczesnego oddziału ratunkowego wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną.