Uchwałą nr 1530/55/VI/2019 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 10 lipca 2019 r. Pani Sabina Bigos-Jaworowska została powołana z dniem 1 sierpnia 2019 r. na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego
w Bielsku-Białej.

W dniu 29 lipca 2019 r. – ostatnim dniu urzędowania obecnego dyrektora Ryszarda Batyckiego – odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami pracowników Szpitala, w którym uczestniczyła także Pani Barbara Daniel – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pani Dyrektor Daniel podziękowała obecnemu Dyrektorowi za wieloletnią współpracę  oraz oficjalnie przekazała Pani Dyrektor Sabinie Bigos-Jaworowskiej uchwałę o powołaniu na stanowisko dyrektora.