Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał w ramach dotacji Województwa Śląskiego środki w kwocie 992,5 tys. zł na zakup zestawu do litotrypsji ESWL. Wkład własny Szpitala wyniesie 7,5 tys. zł.

W dniu 16 września 2019 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy dotacji, w którym uczestniczył Pan Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pani Sabina Bigos – Jaworowska – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Zestaw do litotrypsji służy do rozkruszania kamieni nerkowych metodą ESWL. Litotrypsja zewnątrzustrojową falą uderzeniową (ESWL) jest uznaną, bezinwazyjną, metodą leczenia kamicy nerkowej. Obecnie posiadany litotryptor ESWL użytkowany jest od ponad 10 lat i początkiem roku uległ poważnej awarii. Po przeprowadzonej analizie uznano, że koszty jego naprawy są zbyt wysokie. Powyższy zestaw będzie użytkowany w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, w którym jest leczonych średniorocznie 2000 pacjentów.