Szpital Wojewódzki otrzymał wyróżnienie w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. W kategorii instytucji, w których uprawnionych do wystawiania e-recept jest powyżej 15 pracowników.

Celem organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, Ministerstwo Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia konkursu, jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnienie rozwiązania jakim jest e-recepta.

Najważniejszym kryterium wyboru był procentowy udział liczby wystawionych e-recept w stosunku do tych papierowych oraz elektronicznych.

Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podkreślił, że konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród pracowników medycznych. Oznacza to bowiem, że wdrażanie nowoczesnych narzędzi i teleinformatycznych rozwiązań w ochronie zdrowia ma coraz więcej zwolenników. Jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość świadczący, że pracownicy medyczni coraz silniej angażują się w projekty z zakresu e-zdrowia – przyznał podsekretarz.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna