Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Szpital Wojewódzki wzbogacił się o nowy rezonans magnetyczny. To najnowocześniejsze urządzenie w Polsce kosztowało 5,5 mln złotych. Rezonans został kupiony w ramach projektu "Zdrowy Śląsk. Doposażenie  Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w aparaturę i sprzęt medyczny". Całość inwestycji opiewa na ponad 15,5 mln zł.

W 85 proc. pieniądze pochodzą z funduszy UE. Wkład własny szpitala w wysokości 2,3 mln złotych pokrył Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor szpitala powiedziała, że rezonans zastąpił zużyte urządzenie starszej generacji, z którego pacjenci  korzystali od ponad 10 lat. Dyrektor podkreśliła, że Szpital Wojewódzki to placówka wysokospecjalistyczna. - Bez doskonale wykwalifikowanej kadry i najwyższej klasy sprzętu trudno byłoby leczyć najtrudniejsze przypadki, które tu trafiają – podkreśliła.

Z nowego urządzenia korzystają przede wszystkim pacjenci onkologiczni i ortopedyczni. Łukasz Matlakiewicz, wicedyrektor szpitala ds. administracyjno-technicznych wyjaśnił, że rezonans służy do badania tkanek miękkich. Pozwala określić dynamikę zmian w organizmie, ponieważ jest dokładniejszy, niż w przypadku użycia tomografu.

Rezonans magnetyczny

Zdaniem dyrekcji szpitala nowe urządzenie zaspokoi potrzeby pacjentów z Bielska-Białej i okolic.

Rezonans kosztował ponad 5,5 mln złotych. Pozostałe ponad 10 mln złotych przeznaczono na kupno ponad 200 sztuk sprzętu i aparatury dla szpitalnych oddziałów. Patologię noworodka wyposażono m.in. inkubatory otwarte z lampą do fototerapii, respiratory noworodkowe,  zestaw 16 sztuk kardiomonitorów intensywnej terapii wraz z centralą monitorującą oraz stacjami monitorującymi, zintegrowanymi z HIS-em szpitala.

Na oddział noworodkowy trafiły m.in.inkubator otwarty z modułem resuscytacyjnym,   inkubatory otwarte jako stanowisko w sali obserwacyjnej oraz lampy do fototerapii i
kardiomonitor dla noworodków.

W zestaw do diagnostyki i leczenia powierzchniowych nowotworów pęcherza moczowego oraz zestaw do biopsji fuzyjnej prostaty, wyposażono oddział urologii i onkologii urologicznej.

Oddział kardiologiczny doposażono m.in. w aparat EKG, system wysiłkowy z bieżnią, defibrylatory oraz aparat echo serca.

Z nowego sprzętu korzystają pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego. To m.in. aparaty USG wysokiej klasy, aparaty KTG wraz z centralą, kardiomonitory, łóżka porodowe i wanna do porodów i immersji wodnej.  

W wiertarkę do zabiegów mikrochirurgii ręki i stopy, aparat do znieczulania użytkowany na bloku operacyjnym, łóżka elektryczne i wózek anestezjologiczny wyposażono oddział ortopedyczno-urazowy.