Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Za nami 1 października – Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy. Mieszkańcom Bielska-Białej i okolic przypominamy, że choroby nie wolno bagatelizować. Powikłania mogą być śmiertelne. Ministerstwo Zdrowia informuje, że od 23 do 30 września w Polsce na grypę zachorowało ponad 115 tysięcy osób.

Zapalenie płuc, mięśnia sercowego, ostry przebieg chorób przewlekłych takich jak m.in. astma, czy cukrzyca – to część problemów ze zdrowiem, które mogą wystąpić u osób lekceważących przebieg grypy. Wirus może być również niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Grozi poronieniem, lub przedwczesnym porodem.

Grypa jest chorobą zakaźną, przenoszoną drogą kropelkową. Przestrzeganie kilku prostych zasad higieny sprawia, że można uniknąć zarażenia. Należy często myć ręce wodą z mydłem, korzystać tylko z jednorazowych chusteczek i unikać większych skupisk ludzkich. Nie wolno także używać kubków, z których piją inne osoby.

Jednym ze sposobów ochrony przed grypą są szczepionki. Resort zdrowia przypomina na swojej stronie internetowej, że to najbardziej skuteczny sposób zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy tej zakaźnej choroby. W Polsce decyzję o tym, czy pacjent może zostać zaszczepiony przeciwko grypie, podejmuje lekarz po dokładanym badaniu.