Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Szpital Wojewódzki kupił nowy aparat USG. Urządzenie kosztowało ponad 117 tysięcy złotych. Inwestycję pomógł sfinansować Urząd Miejski w Bielsku-Białej, który przekazał dotację w wysokości 100 tysięcy złotych.

Z urządzenia korzystać będą specjaliści Centralnego Bloku Operacyjnego, którzy do tej pory wypożyczali USG z oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ponieważ liczba zabiegów z wykorzystaniem aparatu wzrasta, konieczne było doposażenie placówki w nowoczesne USG.

Na siedmiu salach bloku operacyjnego w ciągu roku wykonywanych jest około pięciu tysięcy zabiegów. USG w znaczący sposób zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, zapewniając większą skuteczność blokad splotów i nerwów obwodowych. Nowoczesny aparat będzie również wykorzystywany do wykonywania nakłuć żył centralnych w sytuacjach, gdy występują anomalie i patologie naczyniowe.

Szpital Wojewódzki to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu kraju. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.