Nowe aparaty USG i RTG w ciągu najbliższych tygodni trafią do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Rozstrzygnięto przetargi i podpisano już umowy z dostawcami. Sprzęt, kupiony dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, wykorzystywany będzie w zakładzie diagnostyki obrazowej.

Aparat RTG kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Stosowany będzie do urografii.

W zakładzie diagnostyki obrazowej pracują obecnie dwa USG. Jeden z nich ma już ponad 10 lat. - Nowy kosztował 400 tysięcy złotych. To sprzęt najwyższej jakości – podkreśla Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala.

Wicedyrektor dodał, że starsze aparaty będą również nadal używane, bo tak duże jest zapotrzebowanie na tego typu badania w Szpitalu Wojewódzkim.