Liczyła się każda chwila. Policjanci z bielskiej drogówki eskortowali samochód z rodzącą mieszkanką Śląska Cieszyńskiego. W Szpitalu Wojewódzkim na pacjentkę czekał zespół lekarzy i położnych. Wszystko skończyło się dobrze.

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony poniedziałek. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej mundurowi z bielskiej drogówki - st. sierż. Kamil Foszcz i sierż. Krzysztof Jarzyna, pełnili służbę na trasie łączącej Bielsko-Białą z powiatem żywieckim. Kiedy patrolowali ul. Grunwaldzką w Milówce, przy ich radiowozie zatrzymała się skoda. Kierowca poinformował, że wiezie ciężarną pasażerkę, która prawdopodobnie zaczęła rodzić.

38-latek obawiał się, że z powodu dużego natężenia ruchu drogowego nie dojedzie na czas do szpitala w Bielsku-Białej. Policjanci postanowili pomóc przyszłym rodzicom. W celu zapewnienia sprawnego i przede wszystkim, bezpiecznego przejazdu, po konsultacji z dyżurnym bielskiej jednostki, na sygnałach pilotowali ich aż do Szpitala Wojewódzkiego. Policjanci przez blisko 40 km prowadzili eskortę, ułatwiając przejazd kierowcy skody.

W czasie jazdy do Bielska-Białej funkcjonariusze zadzwonili do szpitala i poinformowali, że wiozą rodzącą kobietą. Na pacjentkę czekał zespół lekarzy i położnych. Mieszkankę Jaworzynki na oddział ginekologiczny przyjęto o godzinie 11.17. Przed 14.00.  kobieta urodziła zdrowego chłopczyka.
Pacjentka przyznała, że bez pomocy funkcjonariuszy droga do szpitala mogła zająć małżeństwu półtorej godziny. – Dzięki policjantom czułam się bezpiecznie i komfortowo. Do szpitala dotarliśmy bardzo szybko. Serdecznie dziękuję za pomoc – powiedziała szczęśliwa mama.