Nowoczesne łóżka trafiły na oddział intensywnej opieki medycznej Szpitala Wojewódzkiego. – Kupiliśmy jedne z najlepszych egzemplarzy dostępnych na rynku – wyjaśnia Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala.

Dwa nowe łóżka, należące do zaawansowanych technologicznie produktów medycznych, kosztowały ponad 160 tysięcy złotych. Szpital kupił je z własnych funduszy.

Na oddziale intensywnej opieki medycznej znajduje się obecnie 12 łóżek. Dzięki ostatniej inwestycji połowa z nich, to już sprzęt najnowszej generacji. Pozostałe mają nawet 20 lat. W ich miejsce także pojawią się nowe łóżka. - W przyszłym roku zamierzamy kupić kolejne cztery – mówi dyrektor Matlakiewicz.

Na OIOM-ie przebywają chorzy wymagający stałej obserwacji funkcji życiowych oraz wspomagania m.in. układów oddechowego oraz krążenia. Nowoczesny sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom i ułatwia pracę personelowi oddziału. Łóżka mają przechyły boczne i przezierność dla RTG. Jest możliwość regulacji wysokości segmentu pleców, uda, podudzia,

W każdym zamontowana jest waga z funkcją śledzenia zmian masy ciała pacjenta.

Łóżka posiadają materace powietrzne z regulacją twardości w poszczególnych strefach mające właściwości przeciwodleżynowe, terapeutyczne, wodoszczelne i paroprzepuszczalne. Zamontowany jest również system pozwalający odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci spod rekonwalescenta, co skutecznie zmniejsza ryzyko powstawania martwicy skóry.

Wszystkie funkcje realizowane są w bardzo prosty sposób za pomocą pilota.