Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

W Szpitalu Wojewódzkim od kilku lat rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim. Wydział Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach potwierdza, że tak będzie i w 2019 roku.

- Dane szacunkowe za okres od stycznia do czerwca wskazują, że w Szpitalu Wojewódzkim odnotowano największa liczbę urodzeń w skali województwa – informują urzędnicy.

Barbara Sadlik, położna oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego poinformowała, że w Szpitalu Wojewódzkim w 2015 roku przyjęto 2125 porodów. Rok później – 2243. W 2017 roku na świat przyszło tu 2621 dzieci. W 2018 przyjęto 2658 porodów. –  Według najświeższych danych, do 31 października tego roku już urodziło się 2050 dzieci. Miesięcznie mamy średnio około 200 porodów – mówi Barbara Sadlik.
 

W Szpitalu Wojewódzkim rodzą mieszkanki Bielska-Białej, a także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. Zdarzają się sytuacje, że rodzące mamy eskortowane są do szpitala przez policję. W tym roku doszło do kilku takich sytuacji. Ostatnia miała miejsce w połowie października. Policjanci z bielskiej drogówki 40 kilometrów holowali samochód z rodzącą mieszkanką Śląska Cieszyńskiego. W naszej placówce na pacjentkę czekał zespół lekarzy i położnych. Wszystko skończyło się dobrze. Kobieta urodziła zdrowego chłopca.

Tak duża liczba porodów to także efekt zaplecza, jakim dysponujemy. Posiadamy trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy ze wszystkich poziom opieki. Wysokiej klasy specjaliści, zajmują się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka, w których istnieje duże prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaków przed 31 tygodniem ciąży.

W maju zakończono trwającą rok modernizację oddziału patologii noworodka. Przebudowa oraz doposażenie w sprzęt medyczny kosztowały ponad 11 milionów złotych. Do dyspozycji personelu jest 20 stanowisk, w tym osiem intensywnej terapii, sześć opieki ciągłej i sześć opieki pośredniej

Jedno z najmniejszych dzieci, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat uratowano w Szpitalu Wojewódzkim, ważyło po przyjściu na świat 480 gramów.