Beskidzkie Centrum Onkologii –Szpital Miejski w Bielsku-Białej z dniem 1 listopada 2019 roku zawiesiło działalność oddziału neurologii. Szpital Wojewódzki jest obecnie jedyną jednostką, udzielającą świadczeń w tym zakresie dla blisko 700 tysięcy mieszkańców regionu.

Zdaniem Wojciecha Muchackiego, z-cy dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego, decyzja kierownictwa placówki prowadzonej przez gminę Bielsko-Biała jest nierozważna. Jak podkreślił w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale neurologii znajduje się 37 łóżek. – W związku ze zwiększoną liczbą pacjentów, już teraz część z nich byliśmy zmuszeniu umieścić na korytarzu – powiedział Wojciech Muchacki.

Szpital Wojewódzki nie ma możliwości  przyjęcia kolejnych chorych, nawet z udarami mózgu, których stan wymaga hospitalizacji na oddziale neurologii.

W tej sytuacji mogą być kierowani do szpitali w Wilkowicach, Cieszynie, Suchej Beskidzkiej i Tychach. – Niestety możemy przyjąć wyłącznie osoby w stanach ostrego zagrożenia życia. Wszelkie pretensje proszę zatem kierować do dyrekcji Beskidzkiego Centrum Onkologii –Szpitala Miejskiego – dodał dyrektor Muchacki.

Oddział neurologii w bielskim szpitalu miejskim zawieszony będzie do 30 kwietnia 2020 roku. Dyrekcja uzasadniła to „brakiem kadry lekarskiej”. Przedstawiciel władz miasta Bielsko-Biała, które jest organem prowadzącym dla BCO-SM, odmówił komentarza w tej sprawie.