Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Beskidzkie Centrum Onkologii –Szpital Miejski w Bielsku-Białej z dniem 1 listopada 2019 roku zawiesiło działalność oddziału neurologii. Szpital Wojewódzki jest obecnie jedyną jednostką, udzielającą świadczeń w tym zakresie dla blisko 700 tysięcy mieszkańców regionu.

Zdaniem Wojciecha Muchackiego, z-cy dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego, decyzja kierownictwa placówki prowadzonej przez gminę Bielsko-Biała jest nierozważna. Jak podkreślił w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale neurologii znajduje się 37 łóżek. – W związku ze zwiększoną liczbą pacjentów, już teraz część z nich byliśmy zmuszeniu umieścić na korytarzu – powiedział Wojciech Muchacki.

Szpital Wojewódzki nie ma możliwości  przyjęcia kolejnych chorych, nawet z udarami mózgu, których stan wymaga hospitalizacji na oddziale neurologii.

W tej sytuacji mogą być kierowani do szpitali w Wilkowicach, Cieszynie, Suchej Beskidzkiej i Tychach. – Niestety możemy przyjąć wyłącznie osoby w stanach ostrego zagrożenia życia. Wszelkie pretensje proszę zatem kierować do dyrekcji Beskidzkiego Centrum Onkologii –Szpitala Miejskiego – dodał dyrektor Muchacki.

Oddział neurologii w bielskim szpitalu miejskim zawieszony będzie do 30 kwietnia 2020 roku. Dyrekcja uzasadniła to „brakiem kadry lekarskiej”. Przedstawiciel władz miasta Bielsko-Biała, które jest organem prowadzącym dla BCO-SM, odmówił komentarza w tej sprawie.