Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

W niedzielę wieczorem Szpital Wojewódzki podświetlony został na fioletowo.

Dzień 17 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Wcześniaka. Fiolet symbolizuje waleczność, wrażliwość i wyjątkowość. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym udało się w naszym szpitalu zorganizować święto wcześniaków.
Ideą święta jest  zwracanie uwagi społeczeństwa na wcześniactwo i wiążące się z nim rozległe konsekwencje dla samych maluchów, ale też ich rodzin.
W Polsce co roku na świat przychodzi około 25 tysięcy dzieci, urodzonych między 22 a 37 tygodniem ciąży. Od 1 stycznia tego roku na oddziale noworodków powitaliśmy 122 wcześniaki. Wśród dzieci, które nasi specjaliści uratowali na oddziale patologii noworodka, najmniejsze były trzy dziewczynki. Pierwsza po urodzeniu ważyła zaledwie 540 gramów, druga – 570 gramów, a trzecia – 600 gramów.
Na świat w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej przyszły  także tzw. późne wcześniaki, urodzone między 34 i 36 tygodniem ciąży i ważące często poniżej 2500 gramów.
17 listopada ubiegłego roku Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP Andrzeja Dudy odwiedziła osiemnaścioro wcześniaków przebywających w Szpitalu Wojewódzkim.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na szczególną atmosferę panującą na oddziale patologii noworodka - przepełnioną miłością, czułością i troskliwą opieką.
O życie i zdrowie wcześniaków dba tu  zgrany zespół lekarzy, położnych, personelu pomocniczego, którym kieruje dr n. med. Danuta Zimmer.