W niedzielę wieczorem Szpital Wojewódzki podświetlony został na fioletowo.

Dzień 17 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Wcześniaka. Fiolet symbolizuje waleczność, wrażliwość i wyjątkowość. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym udało się w naszym szpitalu zorganizować święto wcześniaków.
Ideą święta jest  zwracanie uwagi społeczeństwa na wcześniactwo i wiążące się z nim rozległe konsekwencje dla samych maluchów, ale też ich rodzin.
W Polsce co roku na świat przychodzi około 25 tysięcy dzieci, urodzonych między 22 a 37 tygodniem ciąży. Od 1 stycznia tego roku na oddziale noworodków powitaliśmy 122 wcześniaki. Wśród dzieci, które nasi specjaliści uratowali na oddziale patologii noworodka, najmniejsze były trzy dziewczynki. Pierwsza po urodzeniu ważyła zaledwie 540 gramów, druga – 570 gramów, a trzecia – 600 gramów.
Na świat w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej przyszły  także tzw. późne wcześniaki, urodzone między 34 i 36 tygodniem ciąży i ważące często poniżej 2500 gramów.
17 listopada ubiegłego roku Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP Andrzeja Dudy odwiedziła osiemnaścioro wcześniaków przebywających w Szpitalu Wojewódzkim.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na szczególną atmosferę panującą na oddziale patologii noworodka - przepełnioną miłością, czułością i troskliwą opieką.
O życie i zdrowie wcześniaków dba tu  zgrany zespół lekarzy, położnych, personelu pomocniczego, którym kieruje dr n. med. Danuta Zimmer.