To była wyjątkowa wizyta. Z okazji  przypadającego 17 listopada Światowego Dnia Wcześniaka, oddział patologii noworodka  w Szpitalu Wojewódzkim  odwiedzili uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach.

Przebywające na oddziale maluchy otrzymały od dzieci prezenty – czerwone serduszka i karteczki z dedykacją. Oddział patologii noworodka przyozdobiony został lurkami, własnoręcznie wykonanymi przez uczniów, którzy pod okiem szpitalnego personelu poznali jak wygląda praca w takim miejscu i na czym polega opieka nad noworodkami, które pierwsze tygodnie życia spędzają w inkubatorach.

„Wesoły inkubator” - tak nazwali uczniowie swoją wyjątkową akcję z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Na wykonanych przez nich obrazkach podziwiać możemy bajecznie kolorowe postacie z bajek.

Serdecznie dziękujemy uczniom, a także nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach, za wspaniałą niespodziankę przygotowaną dla maluchów z oddziału patologii noworodka.Wcześniaki, które przebywają na oddziale otrzymały także czapeczki od  Fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom, która pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej w minioną niedzielę, zorganizowała na ul. 11 Listopada, a także pod Ratuszem obchody Światowego Dnia Wcześniaka.