Nowoczesny aparat RTG montowany jest w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego. Sprzęt kupiony został dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Kosztował ponad 640 tysięcy złotych.

Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że nowy aparat zastąpi wyeksploatowany rentgen, który służył pacjentom ponad 20 lat, od momentu powstania placówki. – Po zakończeniu montażu zakupionego właśnie urządzenia, będziemy dysponowali trzema, nowoczesnymi aparatami RTG – wyjaśnił dyrektor.

Badania RTG pozwalają na uzyskiwanie czytelnych obrazów różnych okolic ciała. Od początku grudnia na nowym rentgenie wykonywana  będzie m.in. urografia, pozwalająca ocenić działanie całego układu moczowego pacjenta.