Krzysztof  Pliszek, ordynator oddziału urologii Szpitala Wojewódzkiego został dziś wybrany na stanowisko z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa naszej placówki. 1 grudnia oficjalnie przejmie obowiązki  Wojciecha Muchackiego, który pełni tę funkcję od 2001 roku.

Konkurs na stanowisko z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpital Wojewódzki ogłosił 21 października tego roku. Od kandydatów wymagano posiadania m.in. tytułów lekarza oraz specjalizacji II stopnia w dziedzinie medycyny, a także co najmniej ośmioletniego stażu w zawodzie.

Każda z osób startujących w konkursie musiała również przedstawić pisemną koncepcję pracy na nowym stanowisku.

Krzysztof  Pliszek w 1992 roku ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 1992 do 1993 odbył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Bielsku-Białej, gdzie  w październiku 1993 roku rozpoczął pracę na oddziale urologii. Po zdaniu wymaganych egzaminów w 1995 roku uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 2000 roku II stopień specjalizacji z zakresu urologii.

Pracę na stanowisku z-cy ordynatora urologii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej pełnił od roku 2003. Od 2007 roku jest ordynatorem tego oddziału. W  tym roku Krzysztof Pliszek ukończył  studia podyplomowe w zakresie prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim  w Krakowie.

Krzysztof Pliszek jest członkiem Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego a także  przewodniczącym  Komisji Rewizyjnej Śląskiego Towarzystwa Urologicznego oraz sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego.

Wojciech Muchacki  w 1977 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. W latach 1977 do 1978 odbył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Bielsku-Białej, gdzie w październiku 1978 roku rozpoczął pracę na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Po zdaniu wymaganych egzaminów w 1982 roku uzyskał I stopień specjalizacji, a w 1986 roku II stopień specjalizacji z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii. Pracę na stanowisku z-cy ordynatora  w tej placówce pełnił do roku 1989.

Następnie Wojciech Muchacki rozpoczął pracę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim „Stalownik” w Bielsku-Białej, gdzie do roku 2001 pełnił funkcję kierownika Działu Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjnego, jak również funkcję z-cy dyrektora.

W 2001 roku, w wyniku reorganizacji został zatrudniony w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, gdzie pełnił funkcję ordynatora i kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz  z-cy  Dyrektora ds. Lecznictwa. W tym okresie ukończył specjalizację z zakresu medycyny ratunkowej. Był kierownikiem specjalizacji lekarzy z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej.

Wojciech Muchacki przez 15 lat pełnił dyżury w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym, jako lekarz karetki „R”. Był również wykładowcą w Beskidzkiej Szkole Ratownictwa. Brał udział w licznych zjazdach i konferencjach naukowych z zakresu anestezjologii i medycyny ratunkowej. Jest autorem jednego rozdziału książki „Ratownictwo medyczne w Polsce” pod red. Prof. Juliusza Jakubaszki.