Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

- Szpital Wojewódzki otrzyma z budżetu Województwa Śląskiego 4,3 mln złotych – poinformowała Ewa Żak, radna wojewódzka z Bielska-Białej. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów na oddziale neurologicznym.

Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego wyjaśnił, że 2,3 mln złotych zaplanowano na zmianę lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. – Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększymy liczbę łóżek na neurologii – podkreślił dyrektor. Obecnie jest tam 37 łóżek. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje 46 miejscami. Po remoncie liczba łóżek dla chorych pozostanie na podobnym poziomie.

Dyrektor dodał, że prace powinny rozpocząć się wiosną przyszłego roku i do końca 2020 zakończyć. - Inwestycję będziemy realizowali etapami. Oba oddziały będą w tym czasie normalnie funkcjonować – uspokoił Łukasz Matlakiewicz.

Pozostałe 2 mln złotych z budżetu Województwa Śląskiego zainwestowane zostaną w aparaturę medyczną m.in. nowy mikroskop neurochirurgiczny. Takie urządzenie kosztuje ponad 1 milion złotych, ale jak wyjaśnił z-ca dyrektora, to jeden z najpilniejszych zakupów, jakich trzeba dokonać.
 

Szpital będzie również inwestował w nowy sprzęt dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie potrzeba m.in. nowych respiratorów. Część funduszy ma zostać przeznaczona na doposażenie Pracowni Endoskopii w nowe gastroskopy i kolonoskopy. - Zamierzamy również wymienić część dwudziestoletnich łóżek na oddziałach, a także doinwestować Centralną Sterylizatornię, gdzie odbywa się m.in. mycie i dezynfekcja sprzętu anestezjologicznego, narzędzi chirurgicznych oraz mycie łóżek i dezynfekcja materacy – powiedział Łukasz Matlakiewicz.

Dyrektor podkreślił, że szpital będzie starał się również o fundusze na inwestycje z innych źródeł.  Na pewno placówka wystartuje w konkursach Ministerstwa Zdrowia, jeżeli tylko zostaną one ogłoszone.