W Szpitalu Wojewódzkim o godzinie 3:58 w Nowy Rok urodziło się pierwsze dziecko. Weronika waży 2100 gram. Mama i córeczka czują się bardzo dobrze.

W 2019 roku w Szpitalu Wojewódzkim urodziło się 2479 dzieci. Naszą placówkę jako miejsce porodu wybierają nie tylko mieszkanki Bielska-Białej, ale także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. To efekt bardzo dobrego zaplecza, jakim dysponuje szpital oraz znakomitej kadry i specjalistów zajmujących się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka, czyli takich, w których jest prawdopodobieństwo urodzenia dziecka przed 31 tygodniem ciąży. Szpital ma trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy poziom gwarantowanej opieki.

Od kilku lat na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Wojewódzkiego rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim.