Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 


E-recepta to idealne rozwiązanie dla wszystkich. Nie tylko osób, które mają telefon z dostępem do Internetu, ale także dla starszych pacjentów, którzy nie korzystają ze smartfonów. E-recepta znacznie ułatwia pracę farmaceutom, którzy już nie muszą zastanawiać się, jaki lek zapisał specjalista. Zdarzało się, że pracownicy aptek mieli problem z odczytaniem pisma lekarzy.

Smartfon nie jest potrzebny

E-recepty, choć wydawane już od ponad roku, wzbudzają ogromne zainteresowanie i obawy. Pacjenci byli przyzwyczajeni, że od lekarza wychodzą z kartka papieru, na której długopisem zapisano odpowiednie medykamenty. Wystawiając e-receptę specjalista także wręcza pacjentowi wydruk, potwierdzenie na papierze, na którym widoczny jest czterocyfrowy kod dostępu i kod kreskowy, zawierający imię, nazwisko pacjenta, nazwę leku i sposób jego dawkowania. Z taką karteczką można udać się do apteki i tam z powodzeniem zrealizować e-receptę.

Żeby zrealizować e-receptę nie trzeba mieć telefonu! Wydruk jest przeznaczony dla chorego. Nie trzeba go zostawiać w aptece. Do zrealizowania e-recepty wystarczy PESEL pacjenta i czterocyfrowy kod dostępu!

Informatyczna rewolucja

Możliwość korzystania z dostępu do Internetu przez całą  dobę sprawia jednak, że e-recepta dla użytkowników telefonów komórkowych jest ogromnym udogodnieniem. Jeżeli pacjent posiada IKP, to na smartfona przychodzi SMS, w którym podany jest 4-cyfrowy kod dostępu. Pacjent podaje go w aptece wraz ze swoim numerem PESEL. Jeżeli osoba chora ma na swojej poczcie e-mail z informacją o wystawionej e-recepcie w postaci pliku PDF, to udostępnia farmaceucie kod kreskowy na ekranie telefonu lub podaje 44-cyfrowy klucz dostępu z otrzymanego drogą elektroniczną pliku PDF.

Należy pamiętać, że aby otrzymać powiadomienia o e-receptach za pomocą SMS-a lub e-maila, trzeba zalogować się na Internetowym Koncie Pacjenta.To można zrobić poprzez Profil Zaufany. Po zalogowaniu należy wpisać odpowiednio własny e-mail lub numer telefonu, w zależności od tego, w jakiej postaci osoba korzystająca z tego rozwiązania chce otrzymywać informację o e-receptach.

W każdej aptece

Realizując e-receptę pacjent nie musi kupować wszystkich leków jednocześnie i w tej samej aptece. Każdy lek można nabyć gdzie indziej i w innym czasie. Przypominamy jednak, że e-recepta ważna jest 30 dni. Wyjątek dotyczy antybiotyków, które trzeba wykupić w ciągu 7 dni.

Od 1 stycznia 2019 r. elektroniczną receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce.