Szpital Wojewódzki wprowadził zmiany, które zaoszczędzą chorym wizyt w Narodowym Funduszu Zdrowia. Pacjenci nie muszą już potwierdzać tam zleceń na wyroby medyczne. Teraz wystawiają je specjaliści naszej placówki. Dzięki temu chorzy szybciej i łatwiej mogą kupić refundowany sprzęt.
Wychodząc z gabinetu lekarza pacjenci mogą od razu udać się m.in. po okulary lub ortezę. To znaczne ułatwienie dla osób starszych, a także niepełnosprawnych.
Do tej pory zlecenie wydane przez lekarza chorzy musieli osobiście potwierdzać w siedzibie NFZ. Jeżeli dokument był wystawiony błędnie, to trzeba było udać sie do funduszu nawet kilka razy. Narodowy Fundusz Zdrowia wydawał dokument z numerem zlecenia. Dopiero z nim pacjent udawał się do apteki lub sklepu medycznego.
Teraz wszystko załatwiane jest w gabinecie lekarza. Tu drukowane jest potwierdzenie o pozytywnej weryfikacji zlecenia. To ogromne ułatwienie także dla mieszkańców małych miejscowości, którzy do oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia mają dość daleko.