Szpital Wojewódzki wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów. To efekt decyzji wojewody śląskiego, który postawił naszą placówkę w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV.

Do Szpitala Wojewódzkiego przyjmowane będą jedynie przypadki pilne i ostre.

Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów, którzy poddawani są dializom.

Normalnie pracują poradnie oraz Zakład Rehabilitacji.

Jednocześnie Szpital Wojewódzki ogranicza obecność bliskich u pacjentów hospitalizowanych na oddziałach. Odwiedzać chorego może wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. Na razie wizyty zostały ograniczone. Jeżeli zajdzie taka potrzeba podjęte zostaną dalsze kroki.

Apelujemy, aby osoby przeziębione, mające m.in. dolegliwości grypowe, zrezygnowały z wizyt na oddziałach.

Szpital Wojewódzki wdrożył procedury związane z koronawirusem 2019-nCoV. Zalecenia dotyczące zasad postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym wirusem wydał Główny Inspektor Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w krajach, gdzie wirus się rozprzestrzenia lub kontakt z osobą, która w ostatnim czasie przebywała w takim miejscu. Lista krajów znajduje się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego. Dostępne są tam również informacje jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem.

Przypominamy, że NFZ uruchomił w sprawie koronawirusa bezpłatną infolinię – 800 190 590. Konsultanci dostępni sa dla zainteresowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.