Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

 

 

Dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk zamontowane zostały w Szpitalu Wojewódzkim. Część w holu głównym, przy wejściu do naszej placówki, a także na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przed wejściem do Opieki Nocnej i Świątecznej oraz przy zespole poradni. Pacjenci wchodząc i wychodząc ze szpitala powinni odkażać ręce.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego takie postępowanie zabija koronawirusa SARS-Cov-2,  jeżeli znajdzie się na dłoniach. Dezynfekcja rąk chroni również przed innymi patogenami i przenoszeniem infekcji.

Na jedną rękę należy wlać płyn dezynfekujący, a następnie wcierać w obie dłonie do momentu wyschnięcia, pocierając w kierunku nadgarstków.

W przypadku braku płynów lub żeli antybakteryjnych zawierających alkohol, należy koniecznie używać mydła i wody.

GIS przypomina również, aby podczas kaszlu i kichania zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast nalezy wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce. - Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby – przypomina Główny Inspektor Sanitarny.

Należy również zachowywać co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. Koniecznie trzeba unikać dotykania oczu, nosa i ust. - Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli potrze się oczy, nos lub usta zanieczyszczonymi rękami, można przenieść wirusa z powierzchni na siebie – apelują specjaliści.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

W związku z zachorowaniami na COVID-19 Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii. Lista krajów dostępna jest na stronie GIS.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił w sprawie koronawirusa czynną całą dobę, przez siedem dni w tygodniu infolinię – 800 190 590.