Szpital Wojewódzki wprowadził od dziś zakaz wizyt przedstawicieli firm farmaceutycznych. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Podjęte środki zgodne są z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, mającymi związek z pojawiającymi się w Polsce przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Główny Inspektor Sanitarny w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluje o przestrzegania zaleceń GIS i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.
- Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem – napisano w apelu.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

GIS apeluje o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdują się w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.