W związku ze wznowieniem wykonywania ambulatoryjnych badań TK, MR, USG i USG-Doppler, Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów i personelu wdrożył następujące procedury.

1. Pacjenci umawiani są na badania na godziny z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego, aby uniknąć tłoku pod poszczególnymi Pracowniami.
  2. Wprowadzono ankietę z krótkim wywiadem epidemiologicznym do wypełnienia dla każdego Pacjenta oraz klauzula informacyjna (w załączeniu do pobrania).
  3. Na badania Pacjenci proszeni są o zgłaszanie się pojedynczo, bez osób towarzyszących (chyba, że stan ich zdrowia wymaga pomocy osób trzecich). W przypadku jakiejkolwiek infekcji Pacjenci proszeni są o informację telefoniczną, a Rejestracja ZDO przekłada wizytę pacjenta na termin późniejszy. Oczywiście Pacjenci zgłaszają się na badania ubrani w maseczki.
  4. Przy wejściu do Szpitala obowiązuje pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk.
  5. W poszczególnych Pracowniach personel wykonujący badania ubrany jest w odzież ochronną (maska, gogle lub przyłbica, fartuch, rękawiczki).
  6. Po każdym badaniu następuje dezynfekcja sprzętu i Pracowni, w związku z tym, Pacjenci proszeni są o wchodzenie do Pracowni dopiero po wezwaniu przez Personel.
Załączniki:
Pobierz plik (Ankieta COVID dla Pacjenta-new.pdf)Ankieta COVID dla Pacjenta-new.pdf445 kB2020-05-09 08:322020-05-09 08:32
Pobierz plik (Klauzula inf. dla  Pacjentów Szpitala 2020.pdf)Klauzula inf. dla Pacjentów Szpitala 2020.pdf150 kB2020-05-20 12:142020-05-20 12:14