W związku z rozszerzeniem działalności poradni specjalistycznych Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził nowe zasady ich funkcjonowania. Celem jest ochrona pacjentów oraz personelu placówki przed zakażeniem SARS–CoV-2.

Przypominamy, że uzgadnianie wizyt osobiście możliwe jest tylko w wyjątkowych przypadkach.
- osoby, chcące skorzystać z pomocy specjalistów, powinny umawiać się poprzez rejestrację telefoniczną. Stworzona została dodatkowa możliwość kontaktu przez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W e-mailu należy przedstawić prośbę i podać numer kontaktowy.
- każdy pacjent umawiany jest w poradni na konkretną godzinę.
- przed gabinetem lekarskim pacjenci mogą siedzieć tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Odległość między nimi musi wynosić co najmniej 2 metry. Każdy ma mieć maseczkę na twarzy.
- każda poradnia dokładnie ustala liczbę pacjentów, którzy mogą być przyjęci danego dnia. Wizyty umawiane są co 30 minut. To pozwala na konsultację chorego, dezynfekcję pomieszczenia oraz używanego sprzętu po jego wyjściu.
- lekarze, pielęgniarki i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej: maski chirurgiczne, łącznie z przyłbicą, rękawiczki oraz fartuchy.
- przy wejściu do szpitala sprawdzana jest temperatura ciała.
- pacjent powinien okazać wypełnioną ankietę, która dostępna jest na stronie :  https://www.hospital.com.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=6395
- w przypadku braku ankiety – każdy pacjent wypełnia ją przy wejściu do szpitala.