Zalecenia dla pacjentów

W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju podjęto decyzję o stopniowym przywróceniu w Szpitalu działalności planowej. Opracowane zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom oraz personelowi medycznemu.

1.       10-14 dni przed planowanym przyjęciem personel szpitala zadzwoni do każdego chorego celem zebrania wywiadu epidemiologicznego według ankiety umieszczonej na stronie internetowej szpitala

2.       Minimum 7 dni przed przyjęciem każdy pacjent powinien poddać się autoizolacji

a.      Zaprzestanie kontaktów, z wyjątkiem najbliższej rodziny
b.      Noszenie maski
c.      Częste mycie rąk
d.      2x dziennie pomiar temperatury

3.       W przypadku pojawienia się cech infekcji należy powiadomić o tym oddział i przełożyć termin przyjęcia

4.       W dniu przyjęcia do szpitala

a.      Prosimy o zgłaszanie się do szpitala bez osób towarzyszących, z wyjątkiem osób potrzebujących pomocy
b.      Ponownie jest zbierany wywiad epidemiologiczny oraz wypełniana ankieta.
c.      Dokonywany jest pomiar temperatury
d.      Wykonywana jest diagnostyka w kierunku SARS-CoV-2