Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka.

Od stycznia tego roku na Oddziale Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego leczonych było 200 dzieci. Większość z nich to wcześniaki. W związku z pandemią SARS –CoV-2 na oddziale obowiązują specjalne procedury bezpieczeństwa.

Wcześniakom przypisany został kolor fioletowy. W literaturze barwa ta dedykowana jest osobom wrażliwym i wyjątkowym. Fiolet symbolizuje także waleczność. Dlatego od kilku lat Szpital Wojewódzki był 17 listopada podświetlony na kolor fioletowy.

Lekarze neonatolodzy, anestezjolodzy, pielęgniarki, położne i cały personel pomocniczy Oddziału Patologii Noworodka z wielkim oddaniem pracują 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Dr n. med. Danuta Zimmer, kierownik Oddziału Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego podkreśliła, że żadne z dzieci, które od początku roku przebywało na oddziale, nie było zakażone koronawirusem. Zdarzało się jednak, że matki miały dodatni wynik testu na obecność SARS –CoV-2.

Danuta Zimmer podkreśliła, że trudna sytuacja epidemiczna nie oznacza, że matki zakażone koronawirusem, pozbawione są informacji o stanie zdrowia dzieci. – Nie mogą wprawdzie odwiedzać swoich pociech, ale na bieżąco, telefonicznie udzielamy informacji o tym, jak maluszki się czują. W miarę możliwości wysyłamy im zdjęcia dzieci. Wiemy, że jest to dla mam niezwykle ważne – powiedziała Danuta Zimmer.

Mamy, które nie są zakażone SARS –CoV-2, mogą odwiedzać dzieci przebywające na oddziale patologii noworodka. Wizyty są jednak krótsze i w specjalnie wyznaczonym pomieszczeniu. Mamy muszą mieć maseczki i dezynfekować ręce.