Logowanie

 • FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Myszka Miki, Reksio, Prosiaczek i wiele innych bajkowym postaci przyozdobiło Oddział Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego. Autorami pięknych i kolorowych rysunków są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach.


Nauczyciele i młodzież z Buczkowi także w tym roku nie zapomnieli o obchodzonym 17 listopada Światowym Dniu Wcześniaka i najmniejszych pacjentach Szpitala Wojewódzkiego. Serdecznie dziękujemy za pamięć i wspaniałe prace, dzięki którym na korytarzu i w salach oddziału zrobiło się bardziej kolorowo.

Ogromnie dziękujemy również Fundacji Słoneczna Kraina za czapeczki, które także przekazano wcześniakom leczonym na Oddziale Patologii Noworodka. Dzieciom, które przebywają w inkubatorach, czapeczki pozwalają utrzymać komfort cieplny.

Wcześniakom przypisany został kolor fioletowy, ponieważ jest identyfikowany z delikatnością, wyjątkowością i walecznością.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wcześniak to dziecko urodzone między 22, a 37 tygodniem ciąży. Taki noworodek nie zdążył osiągnąć pełnej dojrzałości do życia poza organizmem matki. Nie wszystkie narządy miały szansę zakończyć swój rozwój, dlatego ma to konsekwencje dla jego życia i zdrowia. Wymaga więc specjalistycznej opieki lekarskiej.