• FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego udzielane jest podmiotom leczniczym na realizację zadań inwestycyjnych w zakresie robót budowlanych i zakupu aparatury medycznej, sprzętu medycznego i technicznego.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, otrzymał w roku 2020 r. dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego na realizację następujących:

Zakup biometru optycznego do pomiaru mocy wszczepialnej soczewki wewnątrzgałkowej – kwota udzielonego dofinansowania: 99 000,00 zł

Biometr optyczny służy do pomiarów ludzkiego oka wymaganych do precyzyjnego obliczenia mocy soczewki wewnątrzgałkowej wszczepianej do oka. W porównaniu z klasycznym badaniem wykonywanym metodą USG, pomiar jest bardziej precyzyjny, bezkontaktowy i nie wymaga znieczulenia miejscowego.

Wykorzystanie laserowego biometru optycznego pozwoli wykonywać badanie nawet w daleko zaawansowanym stadium choroby, gdzie stosowane do tej pory urządzenia i metody diagnostyczne były mało precyzyjne.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie na oddziale okulistycznym Szpitala.

Zakup biometru optycznego

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

Zakup 4 szt. łóżek do intensywnej terapii – kwota udzielonego dofinansowania: 196 100,00 zł

Łóżka wykorzystywane będą na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii do zapewnienia jak najlepszych warunków pacjentom w stanach ciężkich. Zakupiony sprzęt w znacznym stopniu ułatwi prowadzenie czynności higieniczno-pielęgnacyjnych, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i usprawniających w stosunku do pacjentów leżących, poddanych intensywnej terapii.

Zakup łóżek do intensywnej terapii

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

Zakup aparatury do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2 przez Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej – kwota udzielonego dofinansowania 692 000,00 zł

Zakupione urządzenie GeneXpert 16 to jedno z najnowocześniejszych instrumentów do szybkiej diagnostyki wirusa COVID-19, które wykorzystywane jest w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej. Doposażenie pracowni w nowoczesny analizator pozwoli na wykonywanie jednocześnie 16 badań pod katem zakażenia wirusem w ciągu 45 minut, co przekłada się na oznaczenie około 300 testów w ciągu 12 godzin.

Zakupione urządzenie znacznie skróci czas od momentu pobrania materiału genetycznego do uzyskania wyniku, co pozwoli na szybsze przyjmowanie pacjentów. GeneXpert 16 jest urządzeniem bezpiecznym w obsłudze, ponieważ pracownik laboratorium ma minimalny kontakt z zakaźną próbką. Wszystko odbywa się w komorze laminarnej, co zwiększa komfort pracy diagnosty laboratoryjnego.

Aparat wyprodukowany został w USA i zamontowany został w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w sierpniu.

 

Zakup aparatury do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego