• S1
  • S3
  • S4

Tytuł projektu:

„Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych w stanach zagrożenia zdrowia i życia”

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020

Priorytet IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia

Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego

Przedmiot projektu:

Projekt będzie polegał na doposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, aby móc rozszerzyć działalność części ambulatoryjnej oddziału i zapewnić jak najlepsze warunki przyjmowania pacjentów, poprawić system ratownictwa, zwiększyć dostępność i jakość usług.

Zakup nowego, w pełni dostosowanego do potrzeb osób w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, w tym osób niepełnosprawnych sprzętu dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przyniesie szereg korzyści dla pacjentów i wpłynie na zmniejszenie wskaźnika umieralności wśród mieszkańców regionu.

Planowany zakup sprzętu w ramach projektu:

Aparat RTG przewoźny

Aparat USG (z Dopplerem)

Aparat do znieczulenia

Monitor (EKG, NIBP, OCŻ, pCO2, SpO2, 2X temp) zestaw 5 monitorów + 1 centrala

1

Monitor (EKG, NIBP,  SpO2, 2X temp).

14

Defibrylator

Sssak elektryczny

Aparat do ogrzewania pacjenta

Zestaw do trudnej intubacji

2

Zestaw do ogrzewania płynów infuzyjnych

Respirator transportowy

Respirator stacjonarny

Stół zabiegowy

6

Aparat EKG

Aparat do koagulacji

2

Urządzenie do mechanicznego masażu klatki piersiowej

Lampa operacyjna jezdna

Fotel okulistyczno-laryngologiczny

Mikroskop laryngologiczny

Lampa szczelinowa

Wózki transportowe leżące

10

Wózki transportowe siedzące

10

Pompy infuzyjne - stanowiska intensywnej terapii zestaw 12pomp

Pompy infuzyjne - stanowiska obserwacyjne zestaw 32 pomp

Monitory diagnostyczne do zdjęć

4

Cel projektu: Celem projektu jest poprawa funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego na terenie powiatu bielskiego, m. Bielsko – Biała, żywieckiego, cieszyńskiego, wadowickiego oraz oświęcimskiego.

Cele ogólny:zapewnienie dostępu ludności do infrastruktury ochrony zdrowia oraz poprawa efektywności systemu opieki zdrowotnej.

Całkowity koszt realizacji Projektu: 2 592 384,86 zł

Wartość dofinansowania:  2 200 913,38 zł

Termin zakończenia realizacji projektu: 31.08.2018r.

Informujemy o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Ewentualne informacje/zgłoszenia prosimy przekazywać na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co słychać w projekcie?

29.03.2018r

Szpital ogłosił przetarg na dostawę całego zakresu sprzętu i aparatury medycznej przewidzianego do zakupu w ramach projektu. Planowany termin otwarcia przetargu – 18 maja 2018r.

31.12.2018r.

Zrealizowano wszyskie zakupy aparatury medycznej i sprzętu przewidzianego w ramach projektu.