• FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Ordynator: lek med.  Tomasz Michalski
Pielęgniarka Oddziałowa: Danuta Kustra
dyżurka lekarzy: 33 810 21 80
posterunek pielęgniarek: 33 810 21 83
lokalizacja: Blok A, piętro V

Oddział Gastroenterologii i chorób wewnętrznych posiada 35 łóżek , ma profil gastroenterologiczny , ale leczone są  praktycznie wszystkie przypadki internistyczne.

W oddziale tym, jako jednym na Śląsku po Klinice Gastroenterologii w Katowicach specjalizują się lekarze z zakresu chorób wewnętrznych  odbywając obowiązkowe staże z gastroenterologii , a oddział posiada akredytację również do gastroenterologii.

Diagnostyka odbywa się w oparciu o najnowocześniejszą pracownię endoskopii, o zakład diagnostyki obrazowej, a także zakład diagnostyki laboratoryjnej oraz w oparciu o ścisłą współpracę z innymi oddziałami i pracowniami tutejszego szpitala.

Istniejąca pracownia endoskopii jest jedną z najlepiej wyposażonych placówek w sprzęt endoskopowy.

Oddział posiada akredytację do kształcenia lekarzy specjalizujących się w gastroenterologii . Posiada również program leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna.

W ramach świadczonych usług pracownia endoskopii wykonuje badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego , polipektomię górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, endoskopowe hamowanie krwawień i usuwanie ciał obcych z przewodu pokarmowego. Rocznie pracownia wykonuje około 3 tysięcy badań i zabiegów.

Zabiegi w pracowni endoskopii wykonują lekarze z oddziału gastroenterologii, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje .Pracownia posiada również system rejestracji badań.