• FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Kierownik Oddziału: dr n. med. Robert Drabczyk
Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Edyta Targosz-Klimas
dyżurka lekarzy: 33 810 25 61
posterunek pielęgniarek: 33 810 25 64
lokalizacja: Blok B, parter

Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie nadciśnienia tętniczego oraz schorzeń nerek i dróg moczowych.

Lekarze oddziału pracują również w Poradni Nefrologicznej i Stacji Dializ, która istnieje przy Oddziale Nefrologii, i której kieriwnikiem jest również dr hab. n.med. Ryszard Baczyński.

Oddział Nefrologii dysponuje 17 łóżkami rozmieszczonymi w trzyosobowych salach. Każde stanowisko wyposażone jest w stałe podłącze tlenu oraz próżnię. Oddział posiada nowoczesne, wielofunkcyjne kardiomonitory, umożliwiające stałe monitorowanie podstawowych parametrów życiowych. Ponadto dysponujemy jedną salą jednoosobową z pełnym węzłem sanitarnym.

Kadra pielęgniarska przygotowana jest do pracy w sposób profesjonalny. Pielęgniarki podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i kursach. Praca pielęgniarek oparta jest na wielu standardach i udokumentowana w nowoczesnej dokumentacji, zawierającej plan oraz proces pielęgnacyjny. Pielęgniarki zawsze starają się służyć pacjentowi fachową pomocą i ciepłym słowem.