• FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Internetowe Konto Pacjenta
 • SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
  SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!
 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Posiadane certyfikaty

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

 

 

Polityka jakości

Projekty Unijne

zporr

nss

PRACA

 

Internetowe Konto Pacjenta

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

 

Kierownik Oddziału: lek. med. Krzysztof Pliszek
Pielęgniarka Oddziałowa: Agata Kramarczyk
dyżurka lekarzy: 33 810 23 52
posterunek pielęgniarek: 33 810 23 55
lokalizacja: Blok A, piętro VI

Oddział posiada nowoczesne sale i wyposażenie sanitarne dla pacjentów. Posiada stały dostęp do pełnej diagnostyki radiologicznej, w tym do badań angiograficznych, CT oraz MR.

W tutejszym oddziale wykonuje się operacje urologiczne w pełnym zakresie - od najdrobniejszych po najbardziej skomplikowane, zwłaszcza z zakresu Urologii Onkologicznej. Dotyczy to głównie chorych z nowotworami pęcherza moczowego, gruczołu krokowego oraz nerek.

Część tych pacjentów wymaga rekonstrukcji dróg moczowych dla odprowadzenia moczu po operacji usunięcia pęcherza moczowego.

W nowoczesny sposób leczeni są chorzy z powodu raka powierzchowego pęcherza moczowego. Wdrożono terapię wlewkami z BCG (zawiesiny prątka gruźlicy o zmniejszonej zjadliwości) oraz cytostatykiem - mitomycyną.

Poszerzony został zakres operacji uroginekologicznych - zarówno drogą pochwową, jak i brzuszną. Wprowadzono nowoczesny sposób leczenia nietrzymania moczu metodą taśmowego podwieszenia cewki moczowej, również u chorych z niepowodzeniem po leczeniu operacyjnym innymi sposobami.

W sposób kompleksowy leczeni są chorzy z kamicą moczową. Oddział dysponuje aparaturą do zewnątrzustrojowego kruszenia złogów (ESWL), kruszenia i usuwania kamieni z nerki poprzez jej przezskórne nakłucie (PCNL) oraz usuwania kamieni z moczowodów (URS).

Szeroki zakres leczenia zabiegowego jest możliwy dzięki bardzo dobremu wyposażeniu Centralnego Bloku Operacyjnego w sprzęt endoskopowy i aparat RTG z ramieniem C, a dostęp do aparatury laparoskopowej pozwala na stosowanie tej małoinwazyjnej metody leczenia.

Dzięki nowoczesnej pracowni urodynamiki możliwe jest pełne leczenie chorych z zaburzeniami unerwienia pęcherza moczowego (dysfunkcją neurogenną), zarówno zachowawcze jak i zabiegowe. Tutejszy oddział jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce wykonuje operacje rekonstrukcyjne pęcherza moczowego z użyciem jelita w tym schorzeniu.

Oddział Urologii od 2002 roku uzyskał akredytację do prowadzenia specjalizacji z zakresu urologii.

Stosowane na Oddziale wysokospecjalistyczne leczenie pacjentów ze schorzeniami urologicznymi i szeroki zakres wykonywanych zabiegów jest możliwy dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia kadry lekarskiej oraz bardzo dobremu wyposażeniu Centralnego Bloku Operacyjnego oraz Pracowni Endoskopii.