• FUNDUSZE EOG

  "Podniesienie efektywności energetycznej obiektów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poprzez częściową termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii."

 • Przebudowa SOR

  Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

 • Modernizacja systemu informatycznego

  „Modernizacja systemu informatycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej celem wprowadzenia elektronicznych usług Zdrowia oraz unowocześnienia procesów zarządczych”

 • Posiadane certyfikaty

  Jako jeden z niewielu w Polsce Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

 • ZAKŁAD DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

  Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wykonuje badania na potrzeby: oddziałów szpitalnych, poradni przyszpitalnych oraz pacjentów ambulatoryjnych (także bez skierowania - odpłatnie).

 • Projekty realizowane w ramach ZPORR

  Szpital aktywnie pozyskuje środki Unijne, w celu leczenia Pacjentów na najwyższym poziomie.

 • Przyjęcie do szpitala

  Sprawdź zestaw dokumentów niezbędnych przy przyjęciu do szpitala.

kreska

Polityka jakości

Polityka Jakości

Elektroniczna Rejestracja Pacjenta

Oferta dodatkowa

lab

reh

Projekty Unijne

zporr

nss

Prawa Pacjenta

Informacje DILO

Kierownik Oddziału: dr n. med Piotr Wojnowski
Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Małgorzata Musiał
dyżurka lekarzy: 33 810 22 64
posterunek pielęgniarek: 33 810 22 72
lokalizacja: Blok A, piętro I

Jest to oddział ogólnointernistyczny o profilu hematologicznym.
Lekarze oddziału, w liczbie 15 wraz z ordynatorem wśród których jest 8 specjalistów z drugim stopniem specjalizacji z chorób wewnętrznych, pracują również w poradniach specjalistycznych (endokrynologicznej, alergologicznej).

W oddziale zatrudnionych jest 4 hematologów w tym kierownik który jest też alergologiem, endokrynolog, reumatolog i hematolog, Ordyntor jest alergologiem (w trakcie specjalizacji z hematologii).

 

W oddziale pracuje 17 pielęgniarek.
Personel pielęgniarski wykorzystuje w pracy standardy pielęgnacji chorych, stale podnosi kwalifikacje zawodowe uczestniczć na bieżąco w specjalistycznych szkoleniach zawodowych - wszystkie pielęgniarki ukończyły szkolenie uprawniające do przetaczania krwi i jej preparatów.

 

Oddział posiada 33 łóżka w 11 salach 2 i 3 osobowych oraz 2 separatki z pełnym węzłem sanitarnym.

Oddział przyjmuje codziennie pacjentów w trybie ostrodyżurowym, a także w trybie planowym, Znaczną część hospitalizacji stanowią przypadki hematologiczne. Do oddziału kierowani są szczególnie pacjenci wymagający wstępnej diagnostyki hematologicznej, a także leczenia wspomagającego. Oddział ściśle współpracuje z referencyjnymi ośrodkami hematologicznymi. Ponadto Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem w zakresie endokrynologii, reumatologii i alergologii.

Oddział korzysta z bogatego zaplecza diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej Szpitala.

Cały personel Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hematologii tworzy zintegrowaną grupę ludzi, skutecznie niosąc pomoc chorym.