Od 1 października 2017r. Szpital Wojewódzki w Bielsku – Białej rozpocznie udzielanie świadczeń w ramach  nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla pacjentów powyżej 18 roku życia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty i niedziele oraz w dni ustawowo wolne od pracy.

W przypadku kontaktu telefonicznego prosimy o przygotowanie numeru PESEL – znacząco skraca to czas rejestracji Państwa zgłoszenia.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

fotografia

Dyżurujący lekarz udziela porad:

• w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• – nagłego zachorowania;
  • – nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki
            domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • – gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Placówki medyczne, którym 30 września 2017 r. wygasa umowa na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą czynne do godz. 8.00 w dniu 1 października (niedziela).

Nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej będą realizować świadczenia od niedzieli 1 października, od godz. 8.00.

Telefon dla pacjentów:

Tel.:   33 506 58 58

W celu przekazania zlecenia na świadczenia pielęgniarskie w domu pacjenta

Fax:   33 506 58 59

e-mail:  nol@hospital.com.pl