Dyżurka lekarzy:

33 810 23 52

Posterunek pielęgniarek:

33 810 23 55

Lokalizacja:

Blok A, piętro VI

fotografia

Kierownik Oddziału
lek. Krzysztof Pliszek

fotografia

Pielęgniarka Oddziałowa
piel. dypl. Agata Kramarczyk

W tutejszym oddziale wykonuje się operacje urologiczne w pełnym zakresie – od najdrobniejszych po najbardziej skomplikowane. Działalność oddziału skupia się na leczeniu pacjentów obciążonych chorobami onkologicznymi. Dotyczy to głównie chorych z nowotworami pęcherza moczowego, gruczołu krokowego oraz nerek. Oddział realizuje zabiegi w ramach Pakietu Onkologicznego. Nowoczesną diagnostykę nowotworów umożliwia tor wizyjny wyposażony w obrazowanie wąska wiązką światła oraz aparat umożliwiający biopsję fuzyjną prostaty.

Wysokospecjalistyczne leczenie pacjentów ze schorzeniami urologicznymi i szeroki zakres wykonywanych zabiegów jest możliwy dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia kadry lekarskiej oraz bardzo dobremu wyposażeniu Centralnego Bloku Operacyjnego, Pracowni Endoskopii oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Oddział świadczy usługi zarówno w trybie hospitalizacji jak i jednodniowym.

W sposób kompleksowy leczeni są chorzy z kamicą moczową. Oddział dysponuje aparaturą do zewnątrzustrojowego kruszenia złogów (ESWL), kruszenia i usuwania kamieni z nerki poprzez jej przezskórne nakłucie (PCNL) oraz usuwania kamieni z moczowodów (URS). Znajdujący się na wyposażeniu oddziału laser umożliwia skuteczne i bezpieczne kruszenie złogów w trakcie zabiegów endoskopowych.

Dzięki pracowni urodynamiki możliwe jest pełna diagnostyka i leczenie chorych z nietrzymaniem moczu lub dolegliwościami z dolnych dróg moczowych. W oddziale istnieje możliwość leczenia nietrzymania moczu metodą taśmowego podwieszenia cewki moczowej.
Przyszpitalna Poradnia Urologiczna prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie. Każdy z pacjentów operowanych w naszym oddziale ma możliwość poszpitalnej opieki ambulatoryjnej w Poradni.  Chorzy obciążeni rakiem pęcherza moczowego mają możliwość leczenia wlewkami z BCG (zawiesiny prątka gruźlicy o zmniejszonej zjadliwości). Pacjenci z podejrzeniem lub rozpoznaniem choroby nowotworowej przyjmowani są w ramach Pakietu Onkologicznego.

Oddział posiada akredytację Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego do prowadzenia specjalizacji z zakresu urologii.
Pacjenci do leczenia planowego przyjmowani są na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Chorzy pragnący skorzystać z leczenia w naszym oddziale proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu w dniach roboczych w godzinach 9-13 wraz z kompletem dokumentacji medycznej i listą zażywanych leków.

Przyjęcia w trybie nagłym odbywają się poprzez Szpitalny Oddział Ratunkowy.

fotografia
fotografia
fotografia